26 stycznia 2016

Tupot małych stópek


Nie wiem, czy tylko ja tak mam, ale wydaje mi się, że innym też zapachy i dźwięki potrafią kojarzyć się z konkretnym wydarzeniem czy okresem naszego życia. Zapach ogórkowego balsamu kojarzy mi się z wycieczką do Wiednia, zapach mandarynkowego żelu pod prysznic kojarzy mi się z pobytem w szpitalu, kiedy urodziłam Maję, a dźwięk melodyjek z jej bujaczka przypomina mi o pięknym okresie, gdy była malutka.

Przypominam sobie te melodie, bo bujaczek już dawno jest schowany, i myślę o tym, jak pędzi czas. Jak szybko z maleńkiej istotki moja córka zmieniła się w dziecko, całkiem dużo już rozumiejące i coraz mądrzejsze.

Tęsknię za czasem, kiedy była taka malutka, a może tęsknię za takim maleństwem w domu. Na szczęście w naszej rodzinie już niedługo pojawi się malutki chłopczyk i znów nacieszymy się noworodkiem, jego zapachem i cudowną nieporadnością. Nie, to nie ja jestem w ciąży, będę ciocią ;)

W naszym domu rozbrzmiewa tupot małych stópek. Najwspanialszy dźwięk na świecie! Kiedy słyszę, że nasz mały szkrab drepcze sobie po domu, rozpiera mnie radość i duma. Że to ja ją stworzyłam, urodziłam, że jest cała moja! Wiem, że muszę zapamiętać ten dźwięk, wbić sobie go głęboko do głowy i serca, bo tak szybko tupot małych stópek zmieni się w głośne bieganie, później coraz to poważniejszy chód, aż w końcu nasza mała córeczka wyruszy w świat, na własnych, pewnych nogach, już nie nieporadnie drepcząc, a z odwagą i podniesioną głową stawiając każdy kolejny krok.


Photos by Fotomisja
Sponsored by Babcia i Dziadek ;)

Czy Wy też tak kochacie tupot małych stópek?

2 komentarze:

  1. Ja też nie mogę uwierzyć, że moja córka skończyła już 8 m-cy... Przecież dopiero co cieszyłam się, że zaczyna sztywno trzymać główkę, a teraz przemierza cały pokój wzdłuż i wszerz, turlając się i pełzając, i usiąść potrafi i bić brawo... Ech ;) To prawda, że jak zostaje się rodzicem, to dużo mocniej i boleśniej odczuwa się szalony upływ czasu. Pozdrowienia dla Was Dziewczyny :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Majcia jest wspaniała , już taka dorosła dziewczynka z niej :)ania

    OdpowiedzUsuń

TOP