dziecko na plaży
Posty o nadmorskich incydentach pojawiają się w polskiej blogosferze nader często. Taki mamy sezon, taki mamy klimat. I ja dorzucę do tematu swoje pięć groszy, a co! Post z odrobiną hipokryzji połączony z garstką wyrzutów sumienia, gdy wół przypomniał sobie, jak był cielęciem, ciesząc się, że już z cielęcia wyrósł. Komu dziś robimy plażowe ‘Nu nu nu’?

Tobie, palaczu, śmierdzący zza parawanu! 

Na plaży nie przeszkadza mi prawie nic. Ani biegające psiaki, ani picie piwa, ani nawet dzieci nagusieńkie, jak je Pan Bóg stworzył (rodziców sprawa), ani zagradzanie publicznej przestrzeni parawanami, wszak kto pierwszy ten lepszy. 
Przeszkadza mi smród. Papierochów smród okropny, w gorące dni wyczuwalny sto razy bardziej. Ludzie myślą, że jak schowają się za parawanem, to zasady ‘wolnoć Tomku w swoim domku’ razem z ‘róbta co chceta’ są jedynymi, jakie obowiązują na plaży. Kurde no, nie! 
Nie chcę wdychać papierosowego dymu, bo komuś nałóg każe zasmradzać kawałek plaży. Plaże powinny mieć zdecydowanie strefy dla palących. Niech się papierosiarze trują nawzajem w swoim środowisku. A płuca moje i mojej rodziny zostawią w spokoju.
W pierś się biję pokutnie! Bo kiedyś sama byłam pierwsza do palenia, nieistotne, czy na plaży, czy gdzie indziej. Zrzucam to na karb młodości i głupoty ciesząc się, że ani młoda ani tak głupia już nie jestem. 
Zlitujcie się, palacze. Plaża to przestrzeń publiczna. Jak już musicie, zapalcie w miejscu. w którym nie będziecie nikomu przeszkadzać, upewnijcie się, że tak jest. To, że jesteście za parawanem, nie znaczy, że Was nie widać. Albo, że od Was nie śmierdzi. A jeśli jeszcze do tego zakopujecie pety w piachu, to biada Wam! 
Jak ja się cieszę, że już nie śmierdzę! 
dziecko na plaży
dziecko na plaży
dziecko na plaży
dziecko na plaży
dziecko na plaży
dziecko na plaży
dziecko na plaży
dziecko na plaży
dziecko na plaży
dziecko na plaży
dziecko na plaży
dziecko na plaży
morze bałtyckie
dziecko myszka minnie
Wszystkim życzę spokojnych i niezadymionych pobytów na plaży 😉

(function(i,s,o,g,r,a,m){i[‘GoogleAnalyticsObject’]=r;i[r]=i[r]||function(){
(i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),
m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)
})(window,document,’script’,’https://www.google-analytics.com/analytics.js’,’ga’);

ga(‘create’, ‘UA-92187595-1’, ‘auto’);
ga(‘send’, ‘pageview’);
setTimeout(“ga(‘send’, ‘event’, ‘read’, ‘20 seconds’)”,20000);

Cieszę się, że tu jesteś i że interesują Cię moje treści! Bądź na bieżąco i:

- polub moją stronę na Facebooku TUTAJ
- dołącz do mojej grupy Zadbane i zaradne mamy :)
- śledź kadry z naszego życia i moje kulinarne poczynania na Instagramie TUTAJ
- inspiruj się ze mną na Pinterest TUTAJ
- A jeśli jesteś lub chcesz zostać użytkownikiem Thermomixa, koniecznie śledź mój Thermomixowy profil Magda M. i TM TUTAJ