Zostać perfekcyjną panią domu

Ja – perfekcyjna pani domu. Albo chociaż – świetna gospodyni. Wspaniała strażniczka domowego ogniska. To nie o Tobie? Piąteczka! Mnie też daleko do tych tytułów. O tym, jak bardzo daleko i jak odmiennego określenia od ‘perfekcyjna’ używam w stosunku do siebie – przeczytasz tutaj. Niezależnie jednak od tego każdego dnia staram się być lepsza, bardziej zorganizowana i robię wszystko co w mojej mocy, by mój dom zaczął przypominać lśniący czystością azyl. Bo ja naprawdę lubię, gdy jest czysto. Nie wszystko musi być poukładane na tip top, ale ma być czysto i pachnąco! Dziś część pierwsza cyklu Zostać perfekcyjną panią domu i kilka moich zasad, których zamierzam przestrzegać, by spełnić swoje marzenia o ‘domu jak z bajki’.

Moje sposoby na dom jak w bajce

Kosmetyki do wnętrz Perfect House

 W osiągnięciu stanu ‘domu jak w bajce’ pomaga mi Barwa i ich linia kosmetyków do wnętrz Perfect House. Co urzekło mnie w tych produktach? Po pierwsze – ich wygląd, przykuwające uwagę grafiki na etykietach i zabawne rady na odwrocie. Może to niemądre, kierować się wyglądem produktu, ale przecież najpierw widzimy daną rzecz, a dopiero potem możemy ją wypróbować. Design kosmetyków do wnętrz Perfect House na pewno do tego zachęca.

Po drugie – pachną po prostu obłędnie. Nie na darmo noszą nazwę kosmetyków do wnętrz. Mnie udało się do tej pory wypróbować PERFUME – perfumy do wnętrz, FURNITURE – profesjonalne mleczko do mycia i pielęgnacji mebli, LEATHER – profesjonalne mleczko do czyszczenia i pielęgnacji skór naturalnych, BATHROOM – profesjonalny płyn do mycia łazienki i KITCHEN – profesjonalny płyn do mycia kuchni. Wszystkie pięknie pachną. Pięknie.

Ale najważniejsza, trzecia ich cecha to to, że NAPRAWDĘ robią robotę. Przyznam szczerze, że na początku byłam do nich sceptycznie nastawiona, nie sądziłam, że ładny wygląd i niewygórowana cena będą szły w parze ze skutecznością. I bardzo się pomyliłam. Gdy otworzyłam paczkę, mimo ciążowej niemocy od razu poleciałam testować kosmetyki. Na pierwszy ogień poszła kuchnia – sprzęty i blaty wyczyściłam płynem KITCHEN (płytki, osady, piekarnik) – z codziennym brudem poradził sobie bez zarzutu. Potem przeszłam do drewnianych mebli w kuchni sięgając po mleczko FURNITURE. Tutaj poradziło ono sobie jeszcze lepiej – myślałam, że nie przebije popularnych sprayów do mebli, srogo się jednak pomyliłam. Ten produkt wpisuję na listę moich absolutnych ulubieńców! PERFUME – perfumy do wnętrz… nie da się tego opisać. Ja uwielbiam, gdy w domu pachnie. Najchętniej zamontowałabym do nich jakiś rozpylacz, żeby ciągle czuć ten zapach w domu. Świeży, kwiatowy, obłędny, uzależniający.

Zostać perfekcyjną panią domu
Zostać perfekcyjną panią domu
Zostać perfekcyjną panią domu
Zostać perfekcyjną panią domu
Zostać perfekcyjną panią domu

Zasady, jakich zobowiązuję się przestrzegać

Obiecuję trzymać się tych zasad. W końcu sama je tworzę i samej powinno mi zależeć na ich przestrzeganiu. Teraz mam w domu naprawdę czysto, bo po remoncie nasze mamy postarały się o to, żeby wszystko doprowadzić do porządku. Pierwszy sposób na dom jak w bajce już mam przydzielony 😉 Pozostałe cztery są stworzone przeze mnie. Oto wszystkie moje sposoby na dom jak w bajce:

  1. Kosmetyki do wnętrz Perfect House – ale nie tylko. Postawię na kosmetyki dobre. Sprawdzone. Pachnące, bo tak lubię. 
  2. Regularność – bo przecież nic nie zabrudzi się aż tak mocno, jeśli będzie regularnie czyszczone. Obiecuję sobie regularnie czyścić zmywarkę, pralkę, piekarnik i trudniej dostępne miejsca, żeby utrzymać porządek, jaki mam w domu po remoncie.
  3. Dobra organizacja przestrzeni – z tym mam trochę problem, ale do porodu obiecałam sobie z nim poradzić. Często przypadkowe rzeczy znajdują się u nas w przypadkowych miejscach, Chcę wreszcie się z tym uporać segregując rzeczy, pozbywając się ich nadmiaru i układając je w pojemnikach i pudełkach. Muszę kupić jakieś specjalnie do łazienki, bo tam najtrudniej mi się odnaleźć.
  4. Reagowanie na to, co dzieje się w domu – serek rozlany na sofę? Czyścić od razu. Rozsypany cukier? Nie zostawiać posprzątania ‘na później’ – sądzę, że takie podejście to klucz do sukcesu w utrzymaniu porządku w domu. U mnie te reakcje najczęściej są opóźnione, ale będzie lepiej, na pewno!
  5. Rozsądek w zakupach – co mają zakupy do porządku w domu? Otóż bardzo wiele! Im większą ilością rzeczy się otaczamy, tym trudniej zapanować nad nimi. Wszystko się kurzy, wymaga przestawiania przy sprzątaniu… Obejmując podejście troszkę bardziej minimalistyczne ułatwiamy sobie pracę. Ustawię jedną świeczkę na komodzie zamiast pięciu. Dwa zdjęcia zamiast całego rządka. Wyniosę biuro z salonu. I nie będę dokładać. 

Tak mi dopomóż Perfekcyjna Pani Domu!

Część z tych punktów już wdrożyłam. Nad kilkoma pracuję. Ale wiem, że nie jest to praca na marne, że jest coraz lepiej, i będzie jeszcze lepiej! Jak zostać perfekcyjną panią domu? Czy się da, nie mając ku temu predyspozycji? Na pewno można spróbować, a już w stu procentach warto zawsze być najlepszą wersją samej siebie 🙂

Zostać perfekcyjną panią domu
Zostać perfekcyjną panią domu
Zostać perfekcyjną panią domu
Zostać perfekcyjną panią domu
Zostać perfekcyjną panią domu

A teraz, coś dla Ciebie, czytelniczko! 🙂 

Jako ambasadorka kosmetyków do wnętrz Perfect House zachęcam Cię do wzięcia udziału w konkursie, jaki odbywa się na Instagramie .

ZADANIEM KONKURSOWYM dla wszystkich uczestników są 3 proste kroki:
1/ ZAOBSERWUJ I OZNACZ PROFIL IG @perfecthouse_kosmetyki
2/ ZRÓB ZDJĘCIE KOSMETYKOM PERFECT HOUSE WE WNĘTRZACH SWOJEGO MIESZKANIA
3/ WRZUĆ ZDJĘCIE I W OPISIE ODPOWIEDŹ NA PYTANIE: Jaki jest Twój sposób na dom jak z bajki?
Do wygrania w konkursie:
5 zestawów kosmetyków. W skład jednego zestawu wchodzą: KITCHEN, IRONING, PERFUME
25 produktów Perfect House Perfume (nowość 2017)Czas START! Konkurs staruje 7.06 i trwa do 14.06.2017, godzina 23:59:59.

W kolejnym wpisie z cyklu Zostać perfekcyjną panią domu pokażę Ci sprzęty, jakie pomagają mi w sprzątaniu na co dzień. Mój prywatny zestaw pomocników – już dziś zapraszam!

Cieszę się, że tu jesteś i że interesują Cię moje treści! Bądź na bieżąco i:

- polub moją stronę na Facebooku TUTAJ
- dołącz do mojej grupy Zadbane i zaradne mamy :)
- śledź kadry z naszego życia i moje kulinarne poczynania na Instagramie TUTAJ
- inspiruj się ze mną na Pinterest TUTAJ
- A jeśli jesteś lub chcesz zostać użytkownikiem Thermomixa, koniecznie śledź mój Thermomixowy profil Magda M. i TM TUTAJ