19 kwietnia 2018

Najlepsza decyzja w moim życiu

Najlepsza decyzja w moim życiu

Jestem bardzo niezdecydowana. Trudno mi wybrać miejsce, w którym pójdziemy w niedzielę na obiad, nie wspominając już o ważnych, życiowych decyzjach. Waham się, myślę po tysiąc razy, no nie mogę się zdecydować. Baba po prostu. Wybór kierunku studiów, miejsca zamieszkania, nawet partnera życiowego - jednym przychodzą jak z płatka, inni muszą się przy tym trochę nagłowić. Dziś opowiem Ci o najlepszej decyzji w moim życiu.

Jako młoda dziewczyna zupełnie nie wiedziałam, co chcę w życiu robić. Wiedziałam, że lubię angielski, skończyłam liceum w klasie o profilu językowym i właściwie jedyną słuszną drogą wydało mi się pójście na anglistykę. Fajnie, nawet przez jakiś czas pracowałam 'w zawodzie' i bardzo to lubiłam, ludzie chyba też mnie lubili, i o to chodzi. Po roku anglistyki stwierdziłam, że chcę spróbować czegoś ambitniejszego i przeniosłam się z Gorzowa do Szczecina na biotechnologię, angielski studiowałam dalej zaocznie. Jako biotechnolog nigdy nie pracowałam, ale mgr inż. przed nazwiskiem i owszem, posiadam. Ale do brzegu, do brzegu.

Naturalna kolej rzeczy


Studia studiami, naturalnie jakoś zakotwiczyłam w Szczecinie, tu też zaczęłam spotykać się z moim przyszłym mężem, mimo że oboje pochodzimy z tego samego małego miasteczka :) Szybko zamieszkaliśmy razem, po jakimś czasie zaręczyliśmy i na świecie pojawiła się nasza pierwsza córka. Później wzięliśmy ślub i tak do dziś sobie wiedziemy sielankowe mniej lub bardziej życie. Do brzegu mówiłam? No dobra.

Majka dała mi nieźle popalić. Była grzecznym dzieckiem (bo teraz już tylko bywa ;)), ale nocki z nią były dla mnie prawdziwym koszmarem. Ciężko było mi wtedy cieszyć się życiem i naprawdę moje myśli były raczej w czarnych barwach (przeczytasz o tym tu i tu). Pierwszy rok jej życia, no może wyłączając pierwsze trzy miesiące, dał mi w kość i nie chciałam słyszeć o drugim dziecku. Widziałam, że mój mąż już pragnie drugiego maluszka, ale byłam nieugięta. Aż przyszedł ten moment.

Najlepsza decyzja w moim życiu


W pewnym momencie po prostu to poczułam. Coraz częściej w moich myślach zaczęło pojawiać się maleństwo, Maja chodziła już do żłobka (a było to niewiele przed jej drugimi urodzinami), nie budziła się w nocy już aż tak często, odetchnęłam... i zachciałam przeżyć to wariactwo raz jeszcze! Raz jeszcze tulić na piersi maleńkie ciałko, raz jeszcze wdychać zapach noworodka, raz jeszcze całować malutkie paluszki i cieszyć się każdym, najmniejszym nawet pierwszym razem. Nawet nie zdążyłam dobrze przejść od planów do działania, a byłam już w ciąży. Na szczęście przyszło nam to bez żadnych problemów.

W ciąży miałam wiele wątpliwości i obaw, czułam się po prostu strasznie, ale warto było, warto po tysiąckroć!

Decyzja o drugim dziecku była najlepszą decyzją w moim życiu


Utwierdzam się w tym przekonaniu każdego dnia, gdy patrzę na moje dwie dziewczynki. To jak się kochają, jaką atmosferę tworzą w naszym domu jest po prostu nie do opisania i nie do podrobienia. Nie wyobrażam sobie, żeby nasza Maja miała być jedynaczką, nie wyobrażam sobie, że małej Sary miałoby nie być, że nasze życie mogłoby wyglądać inaczej. Kocham je tak strasznie mocno, że jak o tym myślę czuję to aż fizycznie i jestem za nie tak wdzięczna, że po prostu brak mi słów. Ach, jeśli jesteś mamą choć jednego malucha, to na pewno mnie rozumiesz.

Tak dobrze mieć rodzinę. Swój azyl, dom, miłość. Doceniajmy to każdego dnia!

Najlepsza decyzja w moim życiu
Najlepsza decyzja w moim życiu
Najlepsza decyzja w moim życiu
Najlepsza decyzja w moim życiu
Najlepsza decyzja w moim życiu
Najlepsza decyzja w moim życiu

Za cudowne, bajkowe zdjęcia dziękuję Eli - Eltero Fotografia - takie rodzinne minisesje są do końca kwietnia w mega promocji (za pakiet 5 zdjęć 100 zł, 10 zdjęć 150 zł) - Szczecin i okolice - grzech nie skorzystać!

32 komentarze:

 1. Miniowe Szczescie19 kwietnia 2018 14:53

  Ale piekne ksiezniczki! Ja znowu mam dwoch chlopcow i trzeciego w drodze :-) rodzina jest dla mnie najcenniejsza!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta sesja jest niesamowita! Magiczna! Przepiękna! Śliczne te Twoje dziewczynki

  OdpowiedzUsuń
 3. Super, że tak się Wam to wszystko pięknie udało, a zdjęcia po prostu bajeczne!

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne zdjęcia. Mi ta decyzja zajęła 4 lata, później jeszcze kilka miesięcy myślałam, a reszta to starania 😂 i tak pykło 5 lat.

  OdpowiedzUsuń
 5. Choć czekałam z podjęciem tej decyzji aż 7 lat podpisuje sie pod tym obiema rękami.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem zauroczona zdjęciami, a właściwie Wami :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czterdzieści Dziewięć Metrów C20 kwietnia 2018 00:51

  cudowne zdjęcia, no i świetna decyzja! ;-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Cudowne zdjęcia i wspaniale córeczki! My właśnie wyczekujemy drugiego malca i tez już wiem, ze to najlepsza decyzja jaka mogłam podjąć :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Cudowne zdjęcia! Rozważam czy nas nie zapisać.

  OdpowiedzUsuń
 10. Grafy w podróży20 kwietnia 2018 00:51

  Super sesja, fajnie, że wraca moda na takie rodzinne fotografie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Wszystkie trzy wyglądacie po prostu obłędnie! <3

  Chciałabym móc podjąć teraz taką decyzję jak Ty, ale sytuacja nie sprzyja (zawirowania mieszkaniowe). Obawiam się, że za parę lat będzie już trochę za późno, bo nie znajdziemy w sobie motywacji. Z drugiej strony - rozmawiam ze znajomymi jedynakami i wszyscy mówią, że brak rodzeństwa jest do kitu i sami nie chcieliby fundować dzieciom czegoś takiego. Ogromny dylemat więc jest ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Olga Dąbrowska20 kwietnia 2018 00:52

  Piękne zdjęcia!

  OdpowiedzUsuń
 13. Oby dzieciaki rosły jak na drożdżach ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Cudowna energia bije ze zdjęć
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 15. Decyzja o dzieciach jest bardzo poważna i wiele razy jest baaaaardzo trudno, ale warto!

  OdpowiedzUsuń
 16. To zawsze najlepsza decyzja dzieci są jak promyki słońca zawsze cieszą

  OdpowiedzUsuń
 17. Podziwiam bo ja na razie nie wyobrażam sobie bycia mama 🤔

  OdpowiedzUsuń
 18. Fajnie, że napisałaś o blaskach i cieniach takiej decyzji. To wspaniale, że cieszysz się z podjętych wyborów. Wszystkiego dobrego dla całej rodziny! :) P.S. Piękna sesja, na pewno warto skorzystać z takiej promocji.

  OdpowiedzUsuń
 19. Monika (mama na całego)20 kwietnia 2018 12:21

  OdpowiedzUsuń
 20. Angelika | myikultura.pl27 kwietnia 2018 10:29

  OdpowiedzUsuń
 21. Przecudne ! P i e k n e ksiezniczki ! Cudowna sesja.
  Mam tylko jedno dziecko - drugie dziecko nie bylo mi dane , czego zaluje.

  OdpowiedzUsuń

TOP